Stavíte na Sphere? Zkuste UO Architect!

Jak na něj se dozvíte v následujícím návodu a také se podíváme na to, jak z UO Architektu převádět stavby na Sphere. Tak se do toho pustíme...
Otevřeme jsi UO Architekta klikneme na tlačítko File > New Design . Otevře se nám okno s rozměrem plochy na které bude provádět stavbu zvolíme si 20 x 20 a klikneme na CREATE (možno zadat jaký rozměr chcete) Upozornění: Pokud jste si zvolili větší stavební plochu a nevidíte ji celou posouváte jsi ji stisknutí SHIFT + Leví Tlačítko Myši.

uoar 2uoar 1
 

Objeví se nám plocha na kterou budeme stavět. ( Pokud se vám právě nechce můžete jsi stáhnou domeček který je v použitém v návodu zde. Ale tím pádem můžete přeskočit několik daných kroků )

uoar 4
 
uoar 3
 

Pokud již máme zvolíme tlačítko File > Save as. Otevře se nám okýnko které se nás bude ptát jak jej chce uložit. Uložíme jsi jej například.
Name: barak
Category: barak
SubSection: První Pokusy
A dáme SAVE.

uoar 5
 

Ted na jedeme na UO Architekt a v příslušné sekci nalezneme náš dům. Onačíme jsi jej.

uoar 6
uoar 6

Klikneme na tlačítko File > Export > Multi Text (.txt). Vyskočí nám okno a bude se ptát jak chceme uložit název souboru jednouše ho necháme tak jak jsme jej uložili předtím po příkladě (název jaký chcete) Upozornění: Pokud má byt v textu mezera uděláme pomlčku dole _ .
A dáme uložit.

uoar 7
uoar 7

Uložený soubor než vložíme do Sphere musíme upravit.
Otevřeme jsi jej. Vyhledáme řádek kde je psáno 1 template id a přepíšeme 1 na 0.

uoar 8
 

Po přepsáni:

uoar 9
uoar 9


Soubor Uložíme a vhodíme do složky se spherou. A spustíme sphere pokud již běží nezapomene ji resyncovat.

Teď se nalognem do hry a napíšeme příkaz .unextract barak.txt (.unextract vas_nazev.txt) objeví se kurzor a kliknete na místo kde má být barák postaven. A výsledek je jasnej barák stojí na svém místě tak jako na obrázku. Upozornění: Na baráku se nemusí zobrazovat všechny Ireny protože client je nemusí stíhat načítat ale jak jej přidáte do statiku budou tam.

uoar 10
uoar 11
 

Pokud chcete nějak poradit pište bud to na
ICQ: 227525017
E-mail: sonik.pavel@centrum.cz

Návod Připravil: Aramis

Poslal: Aramis - Středa, 26 červenec, 2006 - 22:35 CET