13. narozeniny

Je tomu už bezmála, skoro 13 let, co web ultima.cz existuje. Je naprosto zbytečný, téměř nikdo na něj nechodí a vůbec nic nevydělává, ale o to přece nejde. Je to pomník starým a zaniklým UO shardům a lidem, kteří na nich pracovali a hráli. Web jako takový prošel bouřlivým vývojem, od relativně kvalitního, přes úplnou sračku, následně porno až k podobě, která je teď. Hecnul jsem se, a přehodil ho na "nový design" který je ještě mnohem nepřehlednější, než ten předchozí. Když už jsou ty 13. narozeniny, tak vzpomeňte i na ty, kteří už mezi námi nejsou.

Technologie se vyvíjejí, doba se mění a je celkem s podivem, že se ještě pořád nacházejí lidé, kteří začnou UO hrát, nebo se k ní vrátí. Komunita, kterou dříve měla už se nikdy nevybuduje a žádná jiná hra nevytvoří takové vazby, jako vytvořila UO napříč jednotlivými světy. Takže co? Takže prcat :-) Zase za rtok možná napíšu další vzpomínku. Jestli chcete o UO kecat, máte stránku na FB. Pokud se tam vyskytne něco zajímavého, klidně to na web přihodím (pošlete to do zprávy na FB) je mi v podstatě jedno co sem fláknu :-)

Pár výročních faktů:

- Ultima Online oslaví letos 20 let od svého vydání (24. září 1997) je o rok starší než Google

- Web ultima.cz vzniknul spojením ultima.cz a themiddleearth.org v roce 2004, je o 2 roky starší než Twitter. Ve stejném roce vzniknu jen o trošku úspěšnější projekt Facebook.

- Ultima Online potřebuje k plynulému chodu Procesor 400 MHz Intel Pentium II a 128MB RAM, jaké parametry má váš aktuální mobil?

- Já začal hrát poměrně pozdě, zhruba ve 21ti letech, teď je mi 39 a pořád se cítím na 21 :-)

Lynx