Instalace Ultima Online AoS

Jelikož se vyskyují stále problémy s instalací Ultima Online, především pak verze Age of Shadows, rozhodl jsem se napsat malinký popis toho, jak by měla správná instalace proběhnout od začátku až do konce.


Nejprve je nutné stáhnout si z našeho downloadu verzi hry, kterou chcete, nebo kterou požaduje shard, na kterém hodláte hrát. Zde doporučuji právě AoS, jelikož ji momentálně podporují všechny české a většina zahraničních shardů.
Po stažení se vám na disku vytvoří jeden soubor, jmenuje se AoS_July....exe (nepamatuju přesný název). Pokud používáte Total commander, případně jiný manager, nespouštějte dvojklikem soubor. Vytíží vám to i hodně výkonný počítač
na několik minut. V případě slabších PC/Notebooku i na třeba 40 minut. Správný postup v Total Commanderu je takový, že označíte soubor a z menu vyberete "dekomprimovat", rozbalení do dané složky pak proběhne minimálně o 70% rychleji než v případě
spuštění *.exe.

Až se vám soubory dekomprimují, spusťte setup.exe nebo obdobný soubor a vyberte 2D instalaci. Vyberte složku, do které chcete soubory instalovat. Silně doporučuji X:\Program Files\Ultima Online vyhnete se tím zbytečnému přenastavování cesty pro instalaci dalších podpůrných programů jako Injection/Axis/atd. které mají tento path defaultně v instalaci.

Instalace vám po dokončení nabídne spuštění nespouštějte ji. U AoS je jeden zásadní problém s autopatcherem, který stahuje některé poškozené soubory a UO vám pak bude provádět neplatnou operaci. Nedokáží to opravit ani autopatchery shardů. Vyzkoušel jsem Morii a Endor, čili pokud spustíte autopatch originu, tedy soubor uo.exe, tak vám ultima tak 50:50 nepojede a budete muset provést reinstall.

Takže, uo máme nainstalovanou a neopatchovanou, což je ok. Pokud váš shard podporuje vlastní autopatch, stáhněte jej a spusťte dle pokynů shardu, pokud ne, musíte stáhnout veškeré potřebné soubory daného shardu a nainstalovat (přepsat původní) ve složce Ultima Online. Většinou jde o tyto soubory:
Hues.mul - barvy
Map0.mul - mapa
Verdata.mul - grafika a animace
Statics0.mul - stavby staticke
Staidx0.mul - stavby statoicke
Multi.mul - domy a podobne uzivatelske veci
client.exe - logovaci soubor pro spusteni
Login.cfg - konfiguracni soubor shardu (ip)

případně alternativní jako
Tiledata.mul - grafika materialu
atd.

Většina těchto souboru bývají samorozbalovací archívy, čili jen určíte cestu tam, kam jste UO instalovali, pokud nejde o samorozbalovací archívy, pak prostě archív do složky s UO nakopírujete a přepíšete soubory, pokud chcete, můžete si původní zálohovat.

Jakmile jste s tímto hotovi, doporučuji ještě smazat soubor Transerv.exe dělá zbytečné problémy, občas nevidíte ve hře kdo co píše atp.

V tuto chvíli jste hotovi a hru spustíte ze souboru Client.exe V žádném případě ne souborem uo.exe a můžete pokračovat k vytvoření postavy atd. což už je na každém shardu jiné a i přesto že je to podobné, nebudu se o tom prozatím rozepisovat. Navíc většina shardů ma na svých webech popis, jak postavu vytvořit, jak zřídit účet, jaká jsou povolání atd.

Pokud dodržíte výše uvedené zásady, bude vaše Ultima Online fungovat bez problémů.

Hodně zdaru při hraní a pokud jste úplný nováček, projděte si náš FAQ kde se dozvíte ještě mnohem více (je nutné být registrovaný)