Jak rozjet Sphere na domácím počítači

Sphere Prosím nevkládejte nám do sekce "nejčastější dotazy" otázky, které v tuto konkrétni chvíli zajímají
jen vás a nikdo jiný se na ně neptá. Raději někomu z nás napište na ICQ. Nicméně tento poslední dotaz
ještě zodpovím zde, nemyslím si sice, že by tenhle "návod" byl k něčemu dobrý ale budiž.
1. V prvé řadě je potřeba stáhnout si buď od nás nebo z kteréhokoliv jiného webu *.zip archív který obsahuje emulátor Sphere.

2. Jakmile je archív uložen na vašem disku, rozbalte jej do složky C:\\Sphere případně do jiné ale tato je nejvhodnější.

3. Otevřete si v textovém editoru soubor sphere.ini a upravte jej k obrazu svému podle tohoto popisu Sami musíte vědět jak se má svět chovat a tak k tomu víc napsat nemůžu.

4. Otevřete soubor sphereaccu.scp je v adresáři X:\\Sphere\\Accounts\\ a vytvořte si administrátorský účet. Mělo by to vypadat zhruba takto:

[vas_login] PLEVEL=Admin
PRIV=0526b - nastavení privilégií - doporučuju Axis z hlavy ty kombinace fakt neznám
PASSWORD=vase_heslo

5. Spus»te SphereServer.exe tím se rozběhne server.

6. Axis na který je návod zde a nebo editujte login.cfg který najdete v adresáři vaší Ultimy Online, měl by obsahovat toto:

; login.cfg file for the váš server
LoginServer=172.20.22.75,2593 <--- IP adresa a port kterou jste zadali do sphere.ini tedy vaše IP na tuto adresu se budou připojovat i lidi odjinud pokud budete chtít aby tam hrálo více lidí. Port je defaultně nastaven na 2593 není třeba jej měnit pokud jste jej ovšem nezměnili ve sphere.ini nebo nevyžadujou-li to jiné okolnosti např. Firewall

7. Pomocí Axisu nebo přímo spus»te client.exe tedy ultimu a jako login a heslo napište to co jste si uložili v souboru sphereaccu.scp dále pak postupujte tak jak jste ze hry zvyklí. Na překladu ingame příkazů se pracuje takže doporučuji Axis.

8. Pokud se budou chtít připojit vaši přátelé případně vy z jiného počítače tak jim pošlete buď upravený login.cfg nebo jim dejte vaši IP a port. Musíte jim také vytvořit účet. Tzn. že opět otevřete soubor sphereaccu.scp a přidáte řádek stejně, jako jste přidávali sami sebe, pak je třeba provést resync serveru ale doporučuju ho spíše restartovat, pokud to máte doma tak se nic zvláštního neděje.

Zde je pár základních příkazů pro sphereserver:

r - resync serveru (zadává se 2x po sobě)
# - save světa
s - secure mode (mod ve kterém nelze sphere vypnout)
x - vypnutí serveru

ostatní příkazy jsou někde na tomhle webu takže je nebudu znobvu všechny vypisovat.