Nový shard: Orin

České Shardy Nový shard Orin? Opravdu nový? To je opravdu těžko říci, jedná se v zásadě o kopii Kelevaru, do jaké míry, jsem se zeptal administrátora zmiňovaného shardu. Ovšem, musím přiznat, že jsem o vývoji věděl a záměrně jsem předem neinformoval. Není to totiž běžná záležitost, někdo by zřejmě řekl prasárna, nicméně z mého pohledu ne tak úplně. Jde o to, že Kelevar již nějakou dobu stagnuje, hráči jsou relativně nespokojení a RT argumentuje již několik let přechodem na novou spheru. Z této stránky, pokud se najde někdo schopnější, kdo dokáže navázat na původní systém a svět a vylepšit jej, má na to v zásadě určité právo. Samozřejmě zde máme fakt, že soubory jsou ukradené. Ani to není tak úplně pravda, jelikož co se mých vlastních prací týče, tak nemám nic proti jejich použití na jiném shardu, tím myšleno domy a města, které jsem původně dělal pro kelevar. Navíc se zde snad najdou prvky, se kterýma mě Kelevar odkázal do věčných lovišť, případně které se z nějakého důvodu do světa nedostaly. Ne, já osobně nespolupracuji a nemám nic společného s Orinem, nicméně mě těší, že jsem věci nedělal zbytečně a tedy na to mám zcela jiný pohled než budete mít asi vy.


Tedy pojďme k rozhovoru, otázka první zní:

1) Proč jste postavili shard právě na bázi Kelevaru, tím myšleno nejen přímo Kelevaru ale systému skillů atp. ?

Kelevar je jedním z nejstarších shardů a „kdysi“ míval své kouzlo.Velice mě mrzí jeho dnešní situace a tou je velká stagnace a plané sliby členů RT.Proto vznikl Orin. Systém skillů je v základu stejný full skillcup.Jen růst skillů je nastaven jinak.

2) Jaké máte technické zázemí (server, linka)?

V současné době server běží na 100Mbps lince, pokud bude ze strany hráčů velký zájem jsem připraven konektivitu navýšit na 1Gbs u společnosti superhosting.Server by měl být zatím dostačující (Intel Core 2 Duo E6700 2,67Ghz 16 MB,1048 MB DDR2 667Mhz,2x 250GB SATA II,7200ot,16MB).Do budoucna samozřejmě počítáme s upgradem pokud to bude nutné.


3) Na jakém emulátoru svět běží?

Sphere server 0.56b-Nightly

4) Použili jste kompletně mapu a statiky Kelevaru, nebo je něco vašeho, případně něco promazaného?

Mapa je kompletně přejatá od Kelevaru bylo volně ke stažení. Promazávat se bude město Krondor a a Britanský most a pár lokací je vlastních jedná se o dungeony a jedno nové město.Ohledně přejatí statiku se ozval jen jeden člen RT Kelevaru jednalo se o stavby v Tutorialu.Vše bylo rozumně probráno a přijaty podmínky druhé strany pokud Tutoriál zavedeme.


5) Budete pokračovat v příběhu dle vlastního scénáře nebo navážete?

Orin začne se svým vlastním příběhem,některé úseky budou podobné.Vše bude v kronice.

6) V tuhle chvíli jste předpokládám v určité formě betatestu, kdy plánujete přechod na plný provoz?

Server byl už zpřístupněn hráčům.Během měsíce bude vše zprovozněno a bude se moct mluvit o ostrém provozu.Dodělávají se už jen nové lokace a spawny v těch největších dungeonech, kam se hned tak začínající hráči nedostanou.A části webu.

7) Kolik hraje v současné době lidí ve špičce a kolik v průměru?

Orin je spuštěn zatím krátce,ale k dnešnímu dni má již 37 registrovaných accountů.

Ve špičce hraje cca 25 - 30 lidí.v průměru se jejich počet pohybuje okolo 10-15 lidí.Počítáme, že po umístění reklamy se počet zvýší.


_____________________________
To by jsme měli takové ty standardní technické dotazy, řekl bych, že to asi nebudou věci, které budou zajímet lidi právě hrající na Kelevaru a už vůbec né tým. Takže to vezmeme trošku z jiného soudku.
_____________________________

1) Je obecně známo, že ty sám jsi byl z Kelevaru několikrát "odstraněn" není tohle tak trochu msta?

Čekal jsem kdy se optáš. Tady se nedá mluvit o mstě.Na shardu jsem začal pracovat už dávno před tím. Hlavní důvod byl 5 lete sliby o přechodu na novou spheru které nedrásali jen mě,ale vlastně i strůjce nápadu nového shardu.Mé odstranění a následovné falešné obvinění a odstranění i frakce, jen dodalo odhodlání z Kelevaru odejít a dokončit tento projekt.Myšlenka vytvořit nový server vlastně nebyla ani tak moje jako nejmenovaného kamaráda.Během těch několika měsíců se k projektu přidali pár lidí. A výsledkem je Orin.

2) Informoval jsi o svém záměru tým Kelevaru? Vyžádal sis nějaké povolení na použití souborů?

Neiformoval a nevyžádal.Jejich data jsou volně ke stažení, bez jakékoliv ochranné známky a zpoplatnění.Využil jsem toho, abych hráčum nabídl novou zábavu na staro-novém shardu.


3) S prací GM nemáš zrovna velké zkušenosti, jsi si jistý, že dokážeš vést server, a pokud se to podaří jak předpokládám, tak server s velmi početnou hráčskou komunitou? Myslím tím právě to, že tým Kelevaru není k hráčům nadvakrát vstřícný, tedy myslíš, že budeš jiný? Pamatuj na to, že máš jako hráč v zásadě "jejich výchovu".

S prací GM už nějakou zkušenost mám.Chvíli jsem působil jako GM na jiném shardu.Navíc se shardem hodně pomohlo pár fajnových a chytrých lidí a svému RT věřím.K RT Orinu doufám že je nezkazí pocit moci a podobný erupce na slunci kterým bylo asi vystavěno pár nejmenovaných RT Kelevaru.A k té výchově nikdy, jsem jejich výchovu nepřijal, a proto jsem byl odstraněn.


4) Čekáš ze strany Kelevaru nějaká odvetná opatření?

Upřímně, už se nezabývám tímto shardem strávil jsem tam za těch 6 let pěkné 3-4 roky které si nechám v paměti a musím za ně poděkovat.A jinak pro mě ten shard umřel,jako pro většinu starších i stávajících hráčů.A vinu nese jen RT nikdo jiný.Tudíž jejich jakákoliv protiopatření a pomluvy co určitě přijdou nechávám hodně za zády.


5) No upřímně další vlezlé otázky mě nenapadají, ale jistě se oběví v komentářích, budeš na ně reagovat?

Reagovat ano, ale jen na ty rozumný.Na ty rejpavý a pomlouvačný či urážlivý a podobně, těm se reakcím bohužel nedostane. Jako hráč jsem měl určitou tvář a teď ji budu mít zase jinou .Je to přeci jen hra.

________________________________
Z mé strany je to v podstatě všechno, musím přiznat, že podobný krok mě napadl už dříve, ale jaksi jsem neměl dost vytrvalosti na to ho dotáhnout do konce. Snad se ti bude dařit více. Budeš narážet na opravdu tvrdou kritiku ze všech stran a dalo by se říci oprávněnou kritiku. Přivlastnit si soubory jiného shardu se u nás příliš nenosí. Sice to zřejmě nemůže vyůstit v soudní spor, jelikož licence Ultimy Online nedovoluje žádné modifikace souborů a u soudu by zřejmě narazil i Kelevar, ale každopádně ta vlna zla přijde. Za sebe přeji hodně štěstí, názor ultima.cz bych v tuhle chvíli sám za sebe nerad interpretoval, protože ultima.cz jsou všichni čtenáři, nejen já.
________________________________

Chtěl by jsi něco dodat?

Počítám s kritikou, ale soubory sem se nevzal abych se na ně doma koukal. Ale abych jejich prostřednictvím zpřístupnil nový rámec zábavy hráčům.Diky za rozhovor a měj se.

Adresa shardu: www.orinuo.cz

Poslal: lynx - Pondělí, 19 březen, 2007 - 10:10 CET

Komenty:

tartaros
19.03.07, 10:26 clovek kterej pouziva slovo "skillcup" nemuze udelat dobrej shard :P
tartaros
19.03.07, 10:32 "Jejich data jsou volně ke stažení, bez jakékoliv ochranné známky a zpoplatnění" - taky vtipny...
lynx
19.03.07, 10:46 No ja svuj nazor rekl, za sebe jsem rad, ze moje prace nespadla uplne do kanalu, myslim veci co mne na kelu zamitli. Jinak samozrejme mne neprijde v poradku pouzit cizi soubory. Kdyby se me to netykalo takhle primo tak by to asi vypadalo o dost kruteji - ten clanecek i rozhovor, ale takhle je to hodne slozity zustat nezavisly. Proste tentokrat si musite ten nazor udelat sami kompletne. Z jedne strany mam totiz Kelevar, kde jsem stravil radu let jako hrac a pak GM a ze strany druhe je Orin, kterymu jsem povolil pouzit moje prace jak soucasne tak ty ktere mi na Kelevaru nepovolili nebo nepouzili z jineho duvodu. Kelevar se ke me zachoval relativne hnusne a administrator orinu taktez, nicmene ten se mi sveho casu omluvil. Nejak si na to proste nemuzu udelat nazor ani ja sam.
metiu30
19.03.07, 13:46 bude to urcitě zas trvat 2 roky nez to udelaj a myslim si ze Orin nebude moc dobrý bude zkopírovenej a to radsi budu hrat kelevar nez kopii.
lynx
19.03.07, 13:52 tak na tohle bych se asi dival jinak, jelikoz oni musej kelevar trumfnout, cili asi budou vyvijet rychleji aby dostali hrace.
tartaros
19.03.07, 13:59 a nebo upadnou v zapomeni jako mnozi pred nimi :)
lynx
19.03.07, 14:15 a nebo :-)
Theoderic
19.03.07, 14:32 Gogogo Orin .. konecne Kelevar s normáním webem !!! :)
ganimoth
19.03.07, 14:35 Me web Kelu zas tak spatny neprijde, nehodnotim kodovani, vzhled by sice mohl byt lepsi, ale ujde a jsou tam vsechny podstatny informace a tuna rad.
lynx
19.03.07, 14:49 To je nostalgie volove, web je jakej je od zacatku, proste klasika. ;-)
Gobos
19.03.07, 15:51 Podle me je to super.. Na Kelevaru jsem nejaky cas hral, vlastne to byl prvni shard kde jsem hral, ale ted kdyz jsem se tam byl podivat, tak me zklamal. Ekonomika je uplne na prd, hraci nejsou zrovna privetivi vuci novackum a RT taky za moc nestoji.
K tomu jeste staricka sphera 51a (ma svoje kouzlo ale prece jen v dnesni dobe to neni moc kvalitni)... Doufam ze se Orinu bude darit a chtel bych se zeptat:
1) Jak je to tedy se skillama ? Roustou rychleji,stejne nebo pomaleji ?
2) Mluvi se tam stylem jako na Kelevaru nebo je tam aspon spetka RP ?
lynx
19.03.07, 16:17 Jinak hochum z Orinu doporucuju precist si tenhle clanecek https://ultima.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=194&mode=flat&order=1&thold=0 vyhnou se tak nekterym neprijemnostem, ktere by je mohly cekat :-)
tartaros
19.03.07, 17:27 ctenim clanku se nevyhnou nicemu, vsechno je to nevyhnutelne ceka at tak ci onak, az zkusenost nauci ;)
metiu30
19.03.07, 18:41 heh stahl sem si soubory zaregistroval ale nějak se tam nejde lognout do hry :/
Gobos
19.03.07, 19:06 "...vsechno je to nevyhnutelne..." to zni jak z Matrixu :-)
lynx
19.03.07, 22:58 to neni z matrixu ale z interstate 60 :-)
tartaros
19.03.07, 23:31 je to uplne normalni veta kterou ste akorat spatne pochopili :P
lynx
19.03.07, 23:55 no ale aspon se neco deje, protoze uz to tu chcipalo, proste neni o cem psat, nevim co se s tou scenou deje ale dobre to urcite neni.
RadstaR
20.03.07, 00:13 Coz o to, ja bych i napsal, ale nechce se me. :D
lynx
20.03.07, 01:03 No ja zas nevim o cem ale kelevar povazuji za vdecne tema, co tam nejsem mohl bych o tom napsat knihu :-)
Gobos
20.03.07, 09:20 Co takhle prekladat clanky z jinych UO stranek ? Novinky o emulatorech, shardech atd... hned je o cem psat. O tom Kelevaru taky muzes napsat :-) jen at vsichni vedi pravdu jak to tam chodi/chodilo :-) ale asi by z tebe RT kelu nemelo moc velkou radost
lynx
20.03.07, 10:01 Mno to co provedli jim samozrejme odpustit nemuzu a ani nechci, nicmene vic je podelavat nemusi, uz tak jsem napsal dost informaci zevnitr ktere byly leta skryty.
Gobos
20.03.07, 10:10 no vidis a ctenarum se to libi :-) kdyz napises knihu tak bys mohl vydelat slusne penize :-)
lynx
20.03.07, 10:19 To by asi nebylo o kelevaru ale mentalite mmorpg hracu a vyvojaru celkove, pochybuju ze by to nekdo krom doktoru cetl. :-)
Longar
20.03.07, 10:34 O Orinu jsem se dozvedel cca pred 5 dny a zprvu jsem si rikal, boze zas nejakej spam o radoby serveru u nekoho doma v pokojicku. Na dalsi den me spamovali icq dalsi 4 lidi a byl jsem prekvapen tim co vsechno uz orin nabizi. Rek bych ze kluci si fakt makli a po te co sem si precet, ze tam maj RB a deedy, tak sem vedel, ze v tom bude neco vic. Souhlasim s tim, ze kelevar stagnuje a stavajici clenove RT si to dle meho uvedomuji, ale uvidime co s tim provedou. V dnesnim svete to chce reagovat daleko vic pruzneji a zrovna v tomhle ma urcite orin naskok. Pokud by se ale na kelevaru zmenil system kancl-sejr-gm a dali se karty tem, co maj v tu danou chvili chut neco dokoncit a prosadit, verim ze si opet ziska misto na spici. Orin je na zacatku a uvidime jak se rozjede. Jedinou sanci ma ale v tom, ze lidi prestanou hrat na kelevaru a pujdou na orin. Nikdo jiny tam dle meho hrat nebude. Je to hozena rukavice do ringu a uvidime za pul roku zda vyhral David ci Golias.
lynx
20.03.07, 11:18 To je svata pravda, v podstate jde ted o to, kdo se k tomu postavi zodpovedneji, jestli Kelevar prejde na novou spheru driv, nez se Orin vzmuze, nebo se Orin dostane do situace, kdy zacne valcovat Kelevar. Drive jsem chtel zalozit shard na bazi Kelevaru s jinym pristupem v RT, proste jako konkurenci kelevaru, ale tenkrat ne proto abych se pomstil ale proto, abych kelevar nakopnul. Neudelal jsem to, udelal to orin. Prevzali leta prace kelevaru a postavili na tom mozna budoucnost, mozna propadak, tezko rict. V kazdem pripade ale pokud ani po tomto tym Kelevaru nevezme rozum do hrsti a nezacne makat, tak nema sanci, nicmene to, ze prijmou 5 novych kancleru neni vubec reseni, jedine reseni je v tom, ze administrator zacne delat administratora, vyhazovat resit atp. a myslim ze Diablonegro uz do te pozice nechce. Horsi ovsem je, ze nikdo jinej to udelat nemuze, protoze on jedinej tam ma respekt. Ja osobne se necham prekvapit a uz me i napadlo ze bych mozna na Orinu delal GMko, precejen system znam, na Kelu uz me nechtej a kdyz se veci budou hybat jak maj a ja si budu moct delat co me bavi - tedy stavet - a nikdo minebude hazet klacky pod nohy a zakazovat mi to, pak je to pro me prijemna alternativa odreagovani se a v podstate cesta z5 na pole UO. Byly sice nabidky i z jinyvch shardu, ale precejen, jde o to ze bych se musel ucit novy veci a ja uz jsem stary, stareho psa novym kouskum proste nenaucite.Orin proto beru jako moznou alternativu, jen proste pockam, jak se situace vyvine, je to dost napjaty a ke kelu mam porad urcitou loajalitu.
Orin
20.03.07, 13:08 Shard Orin tu není ze msty , je tu pro hráče co chtěli změnu.Pomalu se mění i některé skilly.Taming systemy bankovni systemy a podobne veci jako jsou pujcky dane ,uroky,nebude to verna kopie Kelevaru.Verim ze budeme snad casem konkurenci pro velke shardy.A ze prace se bude darit a hraci mit radost.
lynx
20.03.07, 13:52 Jak to myslite vy je mne *****, pro me je to urcita satisfakce.
lynx
20.03.07, 13:53 Doprdele muj vlastni web me cenzuruje tak to jsem nezral :-D
Gobos
20.03.07, 14:09 co sis udelal to mas :-)
Longar
20.03.07, 14:19 Navrhuji dat Lynxovi podminku :D
metiu30
20.03.07, 14:20 hral jsem orin JE úplná kopie nema to cenu HRAJTE KELEVAR!!! ani vlastní html si neuměj udelat okopírovaný shardy jsou NAPRD CHTELO BY TO SE SPOJIT A UDELAJ POŘÁDNEJ SHARD!!!!!
lynx
20.03.07, 14:23 No momentalne kdybych mel volit mei Kelevarem a Orinem, beru Orin a to z nekolika duvodu: 1) jeste tam nejsou prasata 2) znam postup schvalovani veci na kelu a znam rychlost postupu praci 3) na kelu me nemaj radi :-)
lynx
20.03.07, 14:24 No a to ze je to kopie je vlastne to plus, nemusel bych se ucit novy nazvy mest a vsechno by bylo na svem miste, krasa, totalne wiply kel :-)
metiu30
20.03.07, 14:26 hmmm Stejně by to chtělo nevej pořádnej shard
lynx
20.03.07, 14:31 nic takoveho nemuze byt, je u nekolik poradnych a dobrych shardu a hraci picujou vsude. Klasicke prislovi: nikdy nemuze byt clovek ten, ktery by se zalibil lidem vsem. To same plati o shardech a cemkoliv. Lidi budou furt remcat, strilel bych za to a pak by to bylo krasny, vsichni by se tvarili spokojene :-)
Orin
20.03.07, 15:25 :)Metiu30 ano tak zni slova cloveka co pise ze nejde shard a neumi si ani stahnout klienta:)Nechci tu psat co tu je a co neni ale najizdi se na nove systemi tamovani a bude nasledovat dalsi skilly z Kelevaru je tu akorat ten statik co se tu postupne bude hodne menit :)A jine veci ktere jsou uz vyvesene na webu na Kelevaru asi neuvidis:)Chces poradny shard udelej si ho sezen hosting podporu zazemi lidi a hodne stesti :)Html ?:)ne web je v php to mas pravdu... :)))))
Gobos
20.03.07, 16:55 2Orin: tak web bez HTML neudelas...
2metiu30: nevim co ti na tom webu vadi ? je prehledny a obsahuje dost informaci. design je docela prijemnej... Krom toho Orin se cim dal tim vic zacina Kelevaru vzdalovat...
lynx
20.03.07, 21:19 a prave to vzdalovani je zasadni chyba.
Gobos
20.03.07, 21:42 kazdy to vidime jinak no. Me se to docela libi
lynx
20.03.07, 22:55 hezky to shrnul demostenes http://forum.endor.cz/public/viewtopic.php?t=1154&start=4750 :-)
tartaros
20.03.07, 22:56 sakra ze mam odtud ban IP :)
shrnul to tam nejak jako "fsechny shardy sou na hovnou krome nejnej endoru"? :)
RadstaR
20.03.07, 23:11 Tartaros > Mno nic extra novyho pod sluncem od nej. Ten clovek se opakuje jak zadrenej kafemlejnek :D

"a po te co sem si precet, ze tam maj RB a deedy, tak sem vedel, ze v tom bude neco vic." Tak to zrejme nebude jen tak ledajaky homeshard, ale homeshard s deedy!

"V dnesnim svete to chce reagovat daleko vic pruzneji a zrovna v tomhle ma urcite orin naskok. " - Jo, zareagoval pruzne spherou 0,56 Laughing

"Proč jste postavili shard právě na bázi Kelevaru, tím myšleno nejen přímo Kelevaru ale systému skillů atp. ?

Kelevar je jedním z nejstarších shardů a „kdysi“ míval své kouzlo."

"Kdysi" znamena priblizne 7 let. Pruzny realizacni team velmi rychle zareagoval a tento bajecny shard jiste vyplni ohromnou mezeru v nabidce ceskych UO shardu.

I realizacni team je elita ceske uo sceny:
"Je obecně známo, že ty sám jsi byl z Kelevaru několikrát "odstraněn" "
Nasazeni je ohromne, spousty hodin stravene vyvojem mapy a grafiky:
"Použili jste kompletně mapu a statiky Kelevaru, nebo je něco vašeho, případně něco promazaného?
Mapa je kompletně přejatá od Kelevaru bylo volně ke stažení "
Nevim jak vy, ale ja tady vidim noveho krale ceskych UO shardu.
Grim
21.03.07, 00:23 heh nedokazu si predstavit diablonegra jak takhle napada jinej shard na foru kelevaru, ono na tom ze admin se nijak neprojevuje (dn ani nepise na forum) neco bude :)
lynx
21.03.07, 05:59 Jo ma to svuj duvod, on by se totiz zblaznil. Je tak sice trochu mimo misu, ale na druhou stranu si zachovava sve dusevni zdravi. Poznal jsem to ted na cs wow, proste jsem rekl, ze na forum uz nenapisu at me pisou na mail, protoze to se proste nedalo. Nicmene to zas Demovi krivdis, on se obcas vyjadri i tady :-)
tartaros
21.03.07, 14:40 RadstaR: no v tom pripade se obavam ze s demem v podstate souhlasim :))
RadstaR
21.03.07, 17:07 Tartaros > Nerikam, ze nektere veci nejsou trefne, ale tyhle podobny vety si ctu u vsecho co on komentuje :)
lynx
21.03.07, 23:44 Ja se teda u toho pobavil narčamne, opravdu jsem se nahlas smal a to u me neni v soukromi bezne. Navrhuju Demostena navrhnout na oficialni post dvorniho bavice :-)
Bakis
22.03.07, 08:38 Jo k tomu bavici se pridavam ale nevim jestli by s tim on souhlasil...
Dante
22.03.07, 12:48 Zdravím, přeju shardu Orion hodně uspěchu. Jen bych měl takové všetečné otázky ohledně použití souborů Kelevar. Jistě RT s nimi nemá špatné umysly ale i tak je to majetek občanského sdružení Kelevar, což znamená že to je jeich práce a oni nemusí mít na stránkách napsáno že je nesmíš použít jak chceš, autorské právo se na výtvor vztahuje automaticky tušim. Takže rozhodně to jak říkáš že soubory jsou volně ke stažení rozhodně není pravda. Jsou volně ke stažení pro užívání na shardu kelevar. :-)
tartaros
22.03.07, 14:14 tak jest :)
tartaros
22.03.07, 14:14 na to sem upozornoval uz uplne nahore hned ve druhym komentari :)
Grim
22.03.07, 14:24 coze mapa je majetkem kelevaru? nepatri nahodou originu (ea) a jeji volne sireni, bez jejich souhlasu, neporusuje nejaky autorsky zakony


a uz je to tu zas...
tartaros
22.03.07, 14:44 to je uplne jedno grime. jestli kelevar neco porusuje sirenim upravench souboru tak to Orin porusuje taky (a s nim vetsina ceskych shardu)
co ale nikdo jinej nedela je ze by vykradal soubory cizich shardu, proste je v tom rozdil.
Hagon
22.03.07, 20:06 Kelevar porusil autorske prava uz tym ze mapu od Originu upravil. Takze len zlodej okradol zlodeja :P
Dante
22.03.07, 20:08 Ano Grime máš pravdu, ale asi takto z právnického hlediska by prvné EA Kelevaru musela dokázat že jejich soubory používá nezákoně (všichni víme že to dělat nebude a tak není co řešit) ovšem kelevar může Orin osočit z krádeže aniž by se bál toho že používá věci EA protože není prokázáno že ty věci používá nelegálně , dále je tu pak morální aspekt věci zda administrátorům není hloupé vzít práci někoho jiného at už se s ní zachází jakoliv a použít jí beztrestně bez upozornění či domluvě ve svém projektu ?
Mingor
24.03.07, 16:09 heh .... "Mé odstranění a následovné falešné obvinění a odstranění i frakce" .... Tak tohle bude shard pro tu skutečnou "elitu" :))) Že by Lycina? ;) V každém případě bych doporučil nelogovat se tam s heslem co používáte někde jinde :P

Jestli bude ten shard úspěšný a přetáhne z Kelu aspoň nějakou sebranku, bude to pro Kel pomoc a ne pomsta. Kelevar je dost zkostnatělý, takže bude jenom dobře když jim někdo takto pomůže.
Gobos
26.03.07, 00:39 no jestli myslis ze pretahnuti hracu Kelevaru pomuze... me to moc jako pomoc nepripada :p jde prece o to mit co nejvice hracu ne
Dante
26.03.07, 11:12 Gobos: Tak to si na omylu, já například usiluji o to mít tu nejlepší komunitu tak aby se tam hráči dobře bavili a hru si užívali vubec mi nejde o to mít svět přeplněn MS a jiným povlem který ostatním hru akorát kazí.
lynx
26.03.07, 12:24 Mne zas zajima co nejvic platicich hracu :-)
Dante
26.03.07, 17:23 Lynxi nic jiného jsem u tebe nečekal :-D ... mě nezajímají platící hráči ale platící zákazníci :-D
lynx
26.03.07, 18:00 ne to vidis spatne, slovo zakaznik uz samo vybizi k tomu, ze za svy prachy neco dostanes, ja mam radeji vyraz "platici hraci" coz prenesene znamena plati hrajou a neotravujou :-)
Gobos
26.03.07, 23:46 Dante: to ses asi jedinej komu na tom zalezi :P (beru v potaz soucasne, fungujici shardy)
Dante
27.03.07, 13:22 Gobos: no newim, mám pocit že o to jde věčině shardu kromě Endoru kterj má samozřejmě supr trupr komunitu :-D ¨.. nebo alespon Mandos něco takového povídal :-)
Grim
10.04.07, 15:24 za par dni tam uz z kelu nic nezbude... :)
Margadius
11.04.07, 16:46 a co static he?
Grim
11.04.07, 18:07 ? ne static taky ne...
Maaajklicek
12.04.07, 03:14 nejvetsi dmnce
jedi
12.04.07, 10:30 Koukam Grime ze si jim sel do RT :)
Gobos
17.04.07, 17:47 a ja jsem myslel ze Grim dela jen originalni veci :P i kdyz svym zpusobem Orin originalni je..
Grim
17.04.07, 18:19 vsak grim dela jen originalni veci, muzes mi rict co je na orinu neoriginalni?
Grim
17.04.07, 18:20 btw ten clanek je dost starej, za 2 dny dokazu udelat originalni pvp shard, co asi udelam na shardu za mesic?
Gobos
17.04.07, 18:35 Co je neoriginalni ? Ja myslel ze vsechno kdyz to ma byt kopie Kelevaru.. ale nehral jsem tam takze nevim..
Tak udelej PvP shard, na tom poslednim hralo dost lidi zatim tu zadny cesky pvp shard neni. :p Ja klidne 2 dny vydrzim
Grim
17.04.07, 18:39 se na ten shard podivej...
tartaros
18.04.07, 12:18 "za 2 dny dokazu udelat originalni pvp shard, co asi udelam na shardu za mesic?"
nic, protoze mezitim ten "originalni shard" vycerpa svoji originalitu pro vsechny zucastnene a ty ho vypnes :))
Grim
18.04.07, 13:31 mno vsak muzu kazdy dva dny menit system cely hry :)
tartaros
18.04.07, 19:07 tak proc to nedelas?
Theoderic
04.05.07, 20:30 Co se stalo?,... shard už nejede?.
Orin
09.05.07, 08:24 Stale jede
Black_Lord
18.05.07, 23:09 souhlasim s tartarosem ......... + okopirovani shardu se me zda jako uuplna blbost