Leslie z Dark Paradise 2

Uprostřed hvozdů, sídliště rasy Fareanů, stála malá víska. Osada blízko bažin, byla strategicky skryta mezi okolním hustým lesním porostem. Kvůli bezpečí obyvatelé nesměli mít větší pole. Ve dne muži opouštěli své ženy a vycházeli v houfu do lesů na lov. Ženy se staraly o děti a domácnost. K večeru se všichni scházeli na náves k velkému oltáři, aby se pomodlili za dary, které jim příroda dala k bohyni Gaii.
Jednoho letního večera když se zase celá ves shromáždila u oltáře k modlitbě, zdejší šaman prolétl zrakem okolo stojící, jako by někoho hledal. Stařík ucítil na rameni něčí ruku ..„ Koho hledáš náš moudrý Ehmae?“ zeptal se mladý muž. „ Kde je má dcera, Ehmiom?“ otázal se děd opírajíc se o hůl. Mladík zpozoroval mezi davem prodírající se ženu, vypadalo to jako by šla směrem k nim. „Honem, Ehmiom má bolesti, je ve své chýši.“ udýchaně pravila žena. Ehmae se snažil prodrat mezi lidem k domku své dcery, mladík ho následoval. Před chýší na špalku seděl muž a vyřezával něco ze dřeva, ani nezpozoroval jejich příchod. Stařec pozdravil muže, chtěl vejít do chatrče, ale muž na špalku zakroutil hlavou, Ehmae se tedy posadil vedle něj. Ten muž vedle něhož seděl, Lesai, byl manželem jeho dcery, ta právě rodila. V domku na posteli ležela Ehmiom, porodní bába pomáhala dítěti na svět. O půlnoci dítě prvně zaplakalo, na tento okamžik čekali všichni před domem, když uslyšeli pláč, něco je přinutilo vstát a nutilo k seznámení s novorozencem. Když stařena vyšla ven, kývla ostatním na pozdrav a povolila jim vstoupit dovnitř. Na stolku plápolal ohýnek svíce a házel stíny po místnosti, v kolébce z proutí leželo dítě. Lesai přisedl na postel své ženy a políbil ji na čelo. Ehmiom se usmála a zrakem ukázala Lesaiovi na kolébku, muž přistoupil ke kolébce a odhrnul peřinku, vzal dítě opatrně do náruče a prohlížel jej „Naše dcerka je nádherná po tobě Ehmiom“ spokojeně pravil. Ehmae a jeho doprovod se usmívali.“Láska nezná hranic..“ zamumlal si Ehmae. „Nuže děti mé, už víte jak se má vnučka bude jmenovat?“ Lesaiův a Ehmiomin pohled se setkal. Ehmiom pravila „Naše dcera ponese jméno Leslie“ usmála se a Lesai jí podal dcerku aby ji mohla nakojit. Druhého dne časně ráno zatroubil Ehmae na lesní roh. Když se všichni seběhli na náves, vystoupil na balvan a pravil k nim „ Včerejšího večera se Ehmiom, dceři mé a jejímu manželi Lesaiovi, narodila dcerka. Ponese jméno Leslie. „ když skončil se svým proslovem, za jásotu a nadšení lidí sestoupil zase na pevnou zem.

Leslie vyrůstala jako všechny ostatní děti Fareanů, pomáhala matce, hrála si s ostatními dětmi a když večer otec přišel z lovu, učil ji různým věcem, boje i soužití s přírodou, aby jí v nouzi byla nápomocna. Když jí bylo třináct, otec ji vzal prvně na lov, matka měla námitky, ale i přes to šla s otcem. Leslie držela v ruce luk a v toulci na zádech měla šípy, přikrčená za křovím čekala na povel svého otce, aby mohla vystřelit na pasoucí se laň. Náhle v houští zapraskalo. Lesai vykřikl „Utíkej Leslie, grizzly!“. Medvěd se dal do těžkopádného běhu, Lesai se mu postavil do cesty a s mečem v ruce začal bojovat. Leslie se zastavila a chtěla otci pomoci, ale Lesai na ni křikl aby utíkala pryč do vesnice. Leslie utíkala jak jen nejrychleji mohla. Chtěla se na chvíli zastavit a oddechnout si, ale pak zjistila že neví kde je. Už nebyla v lese, byla na louce. Únavou padla do trávy a usla…

Probrala se až v nějaké jeskyni. Chvíli se převalovala, ale když si uvědomila že není doma, lekla se a prudce vstala. Za zády jí něco funělo, Leslie oblil pot, bála se ohlédnout. Připravena na vše, pevně uchopila luk, napnula tětivu a rychle se otočila, už už chtěla vystřelit, když ji zastavil hlas. „ Přece bys nechtěla připravit o život neškodného medvídka.“ Děvče nechápavě hleděla na medvěda, když pochopila že jí nic nehrozí, sklopila luk. „Posaď se u mě a pověz mi své jméno a kde ses tu vzala.“ Leslie se představila a řekla mu o boji s grizzlym a svým otcem v lese. Dlouho si spolu povídali a tak se Leslie dozvěděla, že to vlastně není medvěd, ale Gwai a taky že se jmenuje Gawain. Zapomněl magickou formuli, díky níž se mohl přeměnit do své původní podoby ale když ji zapoměl, zůstal medvědem. Když se blížilo k večeru, Gawain nabídl Leslie nějaké maso a houby které nasbíral, ale nikdo z nich nevěděl že to nejsou obyčejné houby, vyhladovělá dívky snědla vše bez námitek. Po jídle poprosila medvěda aby jí ukázal cestu do vesnice. Medvěd pravil „Ráno moudřejší večera.“ Jenže druhého dne zapoměla na vše, na otce, na vesnici kde vyrůstala a Gawain se jí stal dobrým přítelem.

Když se Lesliin věk blížil k hranici osmnácti let, jako každého dne vyrazila s Gawainem na lov. Leslie byla na stopě statného srnce soudě podle stop. Když ji ale najednou překvapil mladík, který vyskočil z křoví. „Co ty tady tak sama, krásná dívko“ pravil mladý muž a přistoupil blíže k Leslie. „Nepřibližujte se, nebo“ snažila se Leslie držet mladíka zpátky „Nebo co?“ rozesmál se mladík při pohledu na Leslie jak napíná tětivu, „Přece byste nevystřelila.“ pravil. Dívka zaváhala a nakonec sklopila luk, „Gawaine, pojď sem.“ Zavolala na medvěda aniž by muže pustila z očí. Medvěd neobratně přiběhl na zavolání. „ Pozor slečno, medvěd!“ mladík vytáhl z pochvy meč a už se napřáhl, ale Leslie ho zastavila, postavila se mu do cesty a chytila ho za paži v které třímal meč „To ne, to nesmíte! Je to Gwai!“. Když byli u sebe tak blízko zahleděli se do očí. „Tak nádherné oči jsem jaktěživ neviděl, tak divoké, tak zářivé.“ pravil uchvácen. Leslie se začervenala, cítila že se třese. „Pojď se mnou dívko“ chytil Leslie za ruku „jak se vůbec jmenuješ?“ pravil. „Leslie pane a vy?“ mladík se usmál, „Neříkej mi pane, já se jmenuji Markus Diego“. Posadili se vedle sebe na převrácený kmen a dali se do řeči.

Po mnohem delším povídání a poznávání sama sebe se Leslie rozloučila s Gawainem a šla s Markusem ruku v ruce dál do světa…Jestli vás to zajímá, ano, zamilovali se do sebe, avšak fareanka a člověk? Láska nezná hranic a to je dobře, tak pravil Ehmae, tak pravil život…
 

Poslal: Leslie - Neděle, 16 červenec, 2006 - 16:40 CET

Komentáře:

Grim
16.07.06, 18:50 mno spojeni houfy muzu je dost zajimavy
mas tam nejak moc vet - do lesu na lov A zeny se staraly
ta posledni veta nazacatku jestli sem to pochopil tak se modli k bohyni gaii. pominemeli ze gaia = priroda tak ta veta je spatne strukturovana
ma to byt "K večeru se všichni scházeli na náves k velkému oltáři, aby se pomodlili k bohyni Gaiiza za dary, které jim dala příroda"

"někoho hledal. Stařík ucítil" kdo je starik? saman? nekdo jinej, neni tam definovany ze saman je stary

"V domku na posteli ležela Ehmiom, porodní bába pomáhala dítěti na svět" tohle zni jako kdyby ta porodni baba byla Ehmiom

btw šaman potrebuje povoleni od porodni baby aby mohl nekam vstoupit? :)

"je přinutilo vstát a nutilo" dvakrat stejny slovo... kdyztak treba, neco je prinutilo ke vstani a po seznameni s novorozencem

trochu divny ze porusuje tradici a uci zenu bojovat jako muze...

"Už nebyla v lese, byla na louce." ... priserna veta, a pak usla? zajimave...


"Zapomněl magickou formuli, díky níž se mohl přeměnit do své původní podoby ale když ji zapoměl, zůstal medvědem" tahle veta taky nedava smysl, ve druhe vysvetlujes to co je uz napsany v prvni a jeste tam napises ale

"ale nikdo z nich nevěděl že to nejsou obyčejné houby" ten meda to asi vedel kdyz ji druhej den nevysvetlil ze s nim nema nic spolecnyho, teda jestli je nesnedl taky, ale to by zase zapomel tu formuli a uz by se asi nikdy nepromenil :)

jako chlap prijde vidi medveda kteryho ovlada nejaka holka a zmuze se na to rict holce ze ma pekny oci? vubec ji nezajima ten trik s medvedem, a hned pak ju chytne a utece s ni na parez? :))


libi se mi na tom ty jmena postav a ras, sou takovy originalni, a hodi se k prirode
je tam ale moc vet a vubec je nespojujes. taky plno chyb a mezer

16.07.06, 19:08 Profesional rejpal in action :)
Khaldor
16.07.06, 21:48 Grime, že se ti to chtělo číst :)
Leslie
17.07.06, 10:24 add Grim:

"někoho hledal. Stařík ucítil" kdo je starik? saman? nekdo jinej, neni tam definovany ze saman je stary

Bravo! Ano, starik je saman.:))) Kdyz se v predchozi vete zminuji o samanovi, tak si myslim ze v te druhe to uz muzu vypustit.


btw šaman potrebuje povoleni od porodni baby aby mohl nekam vstoupit? :)

Muzi u porodu jsou k nicemu a jen zavazi.:P A kdyby tam byl, co by tam mel jako delat?


"Už nebyla v lese, byla na louce." ... priserna veta, a pak usla? zajimave...

Dobře, tak se octla na louce. A ty bys po nekolika set metrech sprintu nebyl vycerpany?U me to aspon funguje tak, ze kdyz jsem unavena, chce se mi spat.:)


jako chlap prijde vidi medveda kteryho ovlada nejaka holka a zmuze se na to rict holce ze ma pekny oci? vubec ji nezajima ten trik s medvedem, a hned pak ju chytne a utece s ni na parez? :))

No to melo byt neco v tom smyslu, ze kdyz jsou tak blizko u sebe, na ostatni uz zapomenou a on si vsima jen ji. :)

Na co jsem neodepsala, s tim souhlasim nebo k tomu nemam co rict.
btw: Nechces me doucovat z cestiny?:D


Klidne si rejpejte, me zajima jestli to je jeste na prepis nez to nekam dal hodim, tak opravujte jestli se vam chce .:D
Grim
17.07.06, 12:25 k tomu co si dopsala, vim ze nektery ty veci sou blbosti, sice si toho treba nikdo nevsimne ale pusoby to na lidi divne a pak maji z toho pribehu podvedomej pocit ze je zmatenej :)
lynx
19.07.06, 12:09 Grime je vyborne ze to kritizujes, ovsem za 2 a pul roku co tu ses jsi nic neposlal, cili se zdrz komentaru.
Grim
19.07.06, 12:39 to jo, je pravda ze tyhle clanky na ktery se zapomene hned jak zmizi z hlavni stranky maji vetsi hodnotu nez udaje ve wiki ze?

a jak sis mohl vsimnout nevypada to ze by ji to vadilo. a tohle neni kritika ale fakta
Grim
19.07.06, 12:40 a jestli nechces abych sem psal komentare tak me smaz ucet
lynx
19.07.06, 22:42 Co tou ultimawiki chtel basnik rici?
Grim
19.07.06, 23:13 tim ze radeji pisu tam nez sem